Základní škola je koncipována jako ZŠ pouze s I. stupněm, jedná se o tzv. neúplnou školu.

Škola je zaměřena na poskytování všeobecného vzdělání s důrazem na individuální přístup k jednotlivým žákům a snahu o vytvoření rodinného prostředí. Žáci ze všech tříd se setkávají na společných akcích, spolupracují mezi sebou. Společně absolvují školu v přírodě, kurz bruslení a další akce. Dříve jsme mívali oproti velkým městským školám výrazně nižší počty žáků ve všech třídách, nyní činí průměr na jednu třídu asi 20 žáků.

Součástí školy je školní družina, školní jídelna a mateřská škola. Školní družina je umístěna zejména v 1. patře budovy ZŠ, jedno oddělení pobývá v učebně v přízemí. Školní jídelna se nachází v objektu mateřské školy naproti budově ZŠ, žáci jsou denně na oběd do školní jídelny převáděni.

Ve školním roce 2018/2019 máme otevřeno celkem 6 tříd, školu navštěvuje 121 žáků.

Nejvyšší povolený počet žáků ve škole je 125.

Školní rok 2018/2019:

Třída  Počet žáků  Třídní učitelka  Asistentka pedagoga
1. třída  24 Mgr. Iva Vopalecká Petra Němčíková
2. třída  23 Mgr. Yveta Kunešová
3. A  15 Mgr. Věra Radová
3. B  15 Mgr. Alexandra Kubáková
4. třída  22 Mgr. Jana Khuebachová Lucie Kučerová
5. třída  22 Mgr. Alice Škodová

Vybavení školy:

Do roku 2008 byla ZŠ umístěna v přízemní budově, která byla pro žáky poprvé otevřena 1. září 1958. V roce 2008 bylo přistavěno 1. patro a zrekonstruováno přízemí a suterén budovy. Vybudování výtahu přineslo možnost integrovat do školy žáky se zdravotním handicapem.

Velkou výhodou školy je přilehlá zahrada, kterou žáci využívají za příznivého počasí denně (pohybová přestávka, činnosti školní družiny).

Suterén budovy:

• Šatny
  • Keramická dílna (keramická pec)
  • Sklep

Přízemí:

• Čtyři kmenové učebny
  • Odborná učebna (dataprojektor, počítače)
  • Sborovna
  • Skladové prostory

První patro:

• Dvě kmenové učebny (zároveň prostory pro školní družinu)
  • Učebna – sál pro pohybovou aktivitu žáků